Pytania i Odpowiedzi

Podczas planowania pojawia się wiele pytań. Jeśli odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się poniżej, skontaktuj się z naszym zespołem. Zawsze jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Pytania i Odpowiedzi

Jeśli jest coś, na co nie ma odpowiedzi, prosimy o kontakt 212-920-5422 lub o wiadomość email.

Kontakt
 • Co powinienem zrobić, jeśli oczekuje się, że moja ukochana osoba wkrótce umrze?

  Jeśli ukochana osoba jest w stanie się komunikować, zapytaj ją o jej ostateczne życzenia. Może zdecydować się na powierzenie komuś odpowiedzialności za realizację swoich życzeń poprzez formalne wyznaczenie upoważnionego przedstawiciela. Skontaktuj się ze Sparrow, jeśli chcesz uzyskać więcej wskazówek.

  Jeśli dana osoba nie jest w stanie się komunikować, a Ty chcesz planować z wyprzedzeniem, skontaktuj się ze Sparrow. Dyrektor zakładu pogrzebowego skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe, aby omówić Twoje potrzeby.

  Co zrobić, jeśli ktoś umrze w środku nocy?

  Zadzwoń do Sparrow. Po prostu zadzwoń, a my zorganizujemy odzyskanie Twoich bliskich.

  Sparrow jest tutaj, aby wspierać Cię 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

  Kto ma prawo zaplanować pogrzeb?

  O ile ktoś nie zostanie wyznaczony na piśmie jako upoważniony przedstawiciel, zgodnie z prawem stanu Nowy Jork odpowiedzialność za “prawo do dysponowania” odbywa się w następującej kolejności:

  Małżonek lub partner domowy
  Każde dziecko w wieku powyżej 18 lat (żadne dziecko nie ma pierwszeństwa przed innymi dziećmi)
  Dowolny rodzic (żaden z rodziców nie ma pierwszeństwa przed drugim rodzicem)
  Rodzeństwo w wieku powyżej 18 lat (żadne z rodzeństwa nie ma pierwszeństwa przed pozostałym rodzeństwem)
  Upoważniony opiekun
  Dowolny wnuk
  dowolny prawnuk
  siostrzenica lub siostrzeniec
  (Należy pamiętać, że pełnomocnictwo wygasa z chwilą śmierci).

  Gdzie będzie moja ukochana osoba, gdy zostanie odebrana przez Sparrow?

  Zostaną one przewiezione do naszego domu pogrzebowego i umieszczone w odpowiednio schłodzonym miejscu. Jeśli twoja tradycja wymaga, aby ciału towarzyszyła postać religijna, modlitwa lub inna recytacja, poinformuj o tym Sparrow, a my dostosujemy się do twoich życzeń.

  Czy mogę zorganizować pogrzeb w domu?

  Tak, Sparrow z przyjemnością pomoże rodzinie przygotować i uczcić ciało w domu. Sparrow może pomóc w zorganizowaniu pogrzebu domowego, czuwania lub odwiedzin przez maksymalnie trzy dni. Jeśli ukochana osoba zmarła w szpitalu, placówce opiekuńczej lub została przywieziona do biura lekarza sądowego, Sparrow może nadal zorganizować przewiezienie jej do domu.

  Czy mogę zaplanować własny pogrzeb?

  Tak, i Sparrow ma nadzieję, że tak jest! Nikt nie wie, czego chcesz lepiej niż Ty sam.

  Sparrow zachęca osoby w każdym wieku i na każdym etapie życia do rozważenia planowania, w tym osoby z nieuleczalną chorobą.

  Czym jest Impreza Pożegnalna?

  Impreza Pożegnalna to wydarzenie, które pozwala pożegnać się PRZED śmiercią. W Sparrow widzieliśmy, jak potężna może być dla osób z nieuleczalnymi chorobami możliwość świętowania ich życia z przyjaciółmi i rodziną przed śmiercią.

  Celebrowana osoba widzi, jak bardzo jest kochana, a przyjaciele i rodzina pozostają z pięknym wspomnieniem świętowania. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na rozmowę ze Sparrow na temat planowania imprezy pożegnalnej.

  Moja ukochana osoba zmarła w hospicjum domowym. Czy powinienem zadzwonić pod 911?

  Nie. Kiedy ktoś umiera w hospicjum, nie jest to nagły wypadek. Należy zadzwonić do pielęgniarki hospicjum i poinformować ją o śmierci pacjenta. Hospicjum poprowadzi Cię przez kolejne kroki. Możesz zdecydować, czy chcesz od razu zadzwonić do domu pogrzebowego, czy spędzić trochę czasu w domu z ukochaną osobą. Sparrow jest tutaj, aby pomóc ci poradzić sobie w czasie poprzedzającym śmierć i po niej.

  Co to jest sekcja zwłok i czy jest potrzebna?

  Sekcje zwłok są zazwyczaj przeprowadzane w przypadku śmierci w podejrzanych okolicznościach, w wyniku wypadku lub aktu przemocy, lub bez wcześniejszych oznak choroby lub obrażeń. Szpitale nie mogą zniechęcać ani przekonywać rodzin do przeprowadzenia sekcji zwłok, dlatego przed podjęciem decyzji należy omówić tę kwestię z lekarzem prowadzącym i innymi członkami rodziny. Możesz również skontaktować się z firmą Sparrow, aby uzyskać wskazówki w tej sprawie.

  Czy powinienem zadzwonić do opieki społecznej po śmierci ukochanej osoby?

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych zostanie powiadomiony o zgonie, gdy przedsiębiorca pogrzebowy złoży akt zgonu. W razie wątpliwości można zadzwonić do zakładu ubezpieczeń społecznych pod numer 1-800-772-1213 (TTY 1-800-325-0778).

  Kto określa przyczynę śmierci?

  Tylko lekarz prowadzący, zespół hospicjum lub lekarz sądowy może ustalić przyczynę śmierci, a nie dom pogrzebowy.

  Ile aktów zgonu potrzebuję?

  Sparrow sugeruje zamówienie jednego aktu zgonu dla każdego konta finansowego, które dana osoba posiadała lub współdzieliła. Obejmuje to banki, kredyty hipoteczne, fundusze powiernicze, karty kredytowe i polisy ubezpieczeniowe. Każdy podmiot może poprosić o “oficjalną transkrypcję” aktu zgonu, a większość z nich ich nie zwraca. W Nowym Jorku koszt każdego oficjalnego odpisu wynosi 15 USD.

 • Co dokładnie dzieje się podczas kremacji?

  Ciało jest umieszczane w komorze kremacyjnej (zwanej również retortą), gdzie ciepło redukuje je do popiołu i fragmentów kości. Popiół i fragmenty kości są następnie ostrożnie usuwane z komory i przetwarzane na bardziej jednorodne prochy. Prochy są zwracane rodzinie w tymczasowej urnie.

  Ile kosztuje kremacja?

  Wszystkie koszty różnią się w zależności od wyborów dokonanych przez Ciebie lub Twoją ukochaną osobę. Prosimy o kontakt telefoniczny w celu omówienia dostępnych opcji.

  Czy mogę zobaczyć ukochaną osobę przed jej kremacją?

  Tak. Możesz zaplanować prywatne pożegnanie w Sparrow dla najbliższej rodziny lub złożyć ukochaną osobę na cześć w celu obejrzenia lub ceremonii przed kremacją.

  W czym zostanie skremowana moja ukochana osoba?

  Prawie wszystkie trumny, które oferujemy w Sparrow, nadają się do kremacji. Wiele osób decyduje się na kremację w zwykłym, ale solidnym “alternatywnym pojemniku” wykonanym z kartonu.

  Czy mogę uczestniczyć w kremacji?

  Tak. Obecność lub bycie świadkiem kremacji jest ważną częścią wielu tradycji kulturowych. Niezależnie od wyznania lub pochodzenia, wszystkie rodziny mogą zaplanować kremację z udziałem świadka.

  Co dzieje się z prochami po kremacji?

  Prochy są zwracane do domu pogrzebowego i odbierane przez rodzinę.

  Czy muszę kupić urnę?

  Nie. Można użyć pojemnika dostarczonego przez krematorium. Jednak proces przenoszenia prochów do urny może być okazją do refleksji, śpiewania, recytowania wierszy lub w inny sposób znalezienia pocieszenia w czasie przemiany. Sparrow z przyjemnością pomoże w przeniesieniu prochów lub zapewni materiały i informacje potrzebne do zrobienia tego w domu.

  Skąd mam wiedzieć, że prochy są prochami mojej ukochanej osoby?

  Sparrow podejmuje szereg działań, aby zapewnić, że prochy, które otrzymujesz, są prochami Twojej ukochanej osoby. Kiedy Sparrow oddaje kogoś pod naszą opiekę, otrzymuje on opaskę identyfikacyjną z imieniem i nazwiskiem oraz miejscem zgonu.

  Krematorium posiada system identyfikacji, który zapewnia, że nie dojdzie do pomyłki, a komora może pomieścić tylko jedną osobę na raz. Każdy zestaw prochów otrzymuje również oficjalny certyfikat kremacji.

  Czy mogę odzyskać złote plomby, kości lub implanty chirurgiczne po kremacji?

  Chociaż złote wypełnienia mogą wyglądać na duże, w rzeczywistości zawierają bardzo małą ilość metalu. Metal ten jest nierozpoznawalny w procesie kremacji i nie można go odzyskać. Wszystkie kości są przetwarzane i zwracane rodzinie jako część prochów. Jeśli Twoja tradycja wymaga pozostawienia określonej kości w nienaruszonym stanie, porozmawiaj ze Sparrow o możliwych opcjach.

  Rozruszniki serca są ostrożnie usuwane przez Sparrow przed kremacją. Po usunięciu jest on wysyłany do firmy zajmującej się recyklingiem medycznym w celu odnowienia i ponownego użycia. Wszystkie inne implanty chirurgiczne są kremowane wraz z ciałem, usuwane z prochów i wysyłane do firmy zajmującej się recyklingiem medycznym.

  Czy kremacja jest ekologiczna?

  Nie. Kremacja wykorzystuje paliwa kopalne do generowania i utrzymywania wysokich temperatur. Przeciętna kremacja uwalnia do atmosfery ponad 500 funtów CO2. Można to zrównoważyć sadząc co najmniej 6 drzew.

  Czy urna musi być zapieczętowana?

  Nie. Pokrywa nie musi być uszczelniona, chyba że tego chcesz.

 • Ile kosztuje pogrzeb?

  Wszystkie koszty różnią się w zależności od wyborów dokonanych przez Ciebie lub Twoją ukochaną osobę. Prosimy o kontakt w celu omówienia potrzeb i przeanalizowania budżetu. Sparrow zobowiązuje się do zachowania przejrzystości w kwestii kosztów pogrzebu.

  Czym jest balsamowanie?

  W razie potrzeby balsamowanie spowalnia proces rozkładu. Balsamowanie to proces konserwacji ciała poprzez zastąpienie płynów ustrojowych roztworem konserwującym.

  Czy moja ukochana osoba musi zostać zabalsamowana?

  Balsamowanie nigdy nie jest wymagane przez prawo, a w Sparrow staramy się prowadzić nasze rodziny w kierunku chłodzenia, o ile oglądanie odbywa się w akceptowalnych ramach czasowych. Czasami jest to możliwe, a czasami nie. Możemy dostosować się do wszelkich potrzeb rodziny. Tam, gdzie to możliwe, Sparrow stosuje alternatywy wolne od formaldehydu, które są bardziej przyjazne dla ziemi i naszych ciał.

  Czy mogę pomóc w myciu lub ubieraniu ukochanej osoby?

  Tak. W Sparrow zachęcamy rodziny do uczestniczenia w procesie umierania i możemy zapewnić Tobie lub Twoim bliskim możliwość umycia ciała i pomocy w ubieraniu. Skontaktuj się ze Sparrow, aby to omówić.

  Czym jest zielony/naturalny pochówek?

  Zarówno “zielony”, jak i “naturalny” pochówek odnoszą się do procesu dbania o ciało osoby po śmierci przy jak najmniejszym wpływie na środowisko. Oznacza to, że ciało nie zostanie zabalsamowane przy użyciu konserwujących środków chemicznych. Zamiast tradycyjnej trumny, zielone pochówki wymagają, aby wszystkie części trumny ulegały biodegradacji lub rodzina może zdecydować się na użycie naturalnego całunu zamiast lub oprócz trumny. Miejsce pochówku jest certyfikowane jako “zielone” przez Green Burial Council. Ludzie są składani w pierwszych trzech do pięciu stóp gleby (nie 6 stóp pod ziemią).

  Większość zielonych miejsc pochówku nie zezwala na trwałe znaczniki grobu, takie jak nagrobki, jednak większość zachęca rodziny do sadzenia rodzimych gatunków lub używania przedmiotów znalezionych wokół miejsca pochówku w celu upamiętnienia miejsca. Muzułmańskie i żydowskie tradycje pochówku są i zawsze były zielone.

  Gdzie znajdują się zielone cmentarze w pobliżu Nowego Jorku?

  Najbliższym zielonym miejscem pochówku jest cmentarz Sleepy Hollow. Znajduje się on godzinę drogi od Sparrow. Cmentarz Maryrest znajduje się godzinę i dziesięć minut od Sparrow i posiada katolicką sekcję zielonych pochówków. Cmentarz Wooster jest oddalony o godzinę i 40 minut.

  Jeśli chcesz podróżować do dwóch godzin, lista rozszerza się o cmentarz Southampton, cmentarz Friends of Rhinebeck, cmentarz Green Meadow i cmentarz Rosemount.

  Aby uzyskać bardziej szczegółową listę tych cmentarzy i ich cen, kliknij tutaj.

  Czy mogę zobaczyć ukochaną osobę przed jej pochówkiem?

  Tak. Możesz zaplanować prywatne pożegnanie dla najbliższej rodziny w Sparrow lub złożyć ukochaną osobę na cześć, aby obejrzeć ją lub wziąć udział w ceremonii w Sparrow przed pochowaniem ciała.

 • Moja ukochana osoba zmarła z powodu COVID-19. Czy istnieje wsparcie finansowe?

  Tak. FEMA zapewnia pomoc finansową na pokrycie kosztów pogrzebu związanych z COVID-19 poniesionych 20 stycznia 2020 r. lub później w wysokości 9 000 USD na zmarłą osobę. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę pomocy pogrzebowej FEMA w związku z COVID-19. Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy w procesie składania wniosku, zadzwoń do nas.

  Czy Sparrow może pomóc mi ubiegać się o pomoc pogrzebową w związku z COVID-19?

  Tak. Możemy pomóc w procesie składania wniosku i zebraniu wymaganej dokumentacji do wniosku o pomoc pogrzebową w związku z COVID-19. Aby zapewnić, że fundusze pomocowe w wysokości do 9 000 USD na zmarłą osobę zostaną odpowiednio rozdzielone w celu złagodzenia ciężaru wirusa, osoba ubiegająca się o fundusze pomocowe musi być osobą, która poniosła wydatki pogrzebowe związane z COVID-19. Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci jak najlepiej w procesie składania wniosku.

  Czy FEMA zapewnia pomoc finansową dla ofiar śmiertelnych COVID-19?

  Tak. Zgodnie z ustawą o dodatkowych środkach na reagowanie i pomoc w przypadku koronawirusa z 2021 r. oraz ustawą o amerykańskim planie ratunkowym z 2021 r., FEMA zapewnia pomoc finansową na pokrycie kosztów pogrzebu związanych z COVID-19 poniesionych 20 stycznia 2020 r. lub później, zgodnie z ich misją pomagania ludziom przed, w trakcie i po katastrofach. FEMA pomaga złagodzić część stresu finansowego i obciążeń spowodowanych przez wirusa. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę internetową FEMA dotyczącą pomocy pogrzebowej w związku z COVID-19 lub zadzwoń do nas – jesteśmy tutaj, aby podzielić się naszą wiedzą i pomóc Ci w poruszaniu się po procesie składania wniosku.

  Mam trudności z zebraniem środków na opłacenie pogrzebu. Co powinienem zrobić?

  Zadzwoń do nas, aby omówić swoją sytuację, a my pokierujemy Cię w zależności od okoliczności. Na przykład w Nowym Jorku pomoc finansowa na pokrycie kosztów pogrzebu zmarłego mieszkańca Nowego Jorku o niskich dochodach może być dostępna z Human Resources Administration (HRA). W przypadku śmierci ukochanej osoby z powodu COVID-19 dostępne są fundusze FEMA. Oprócz wskazania dostępnych źródeł pomocy finansowej, dostosowujemy nasze oferty do budżetu klienta, aby odpowiednio uhonorować jego bliską osobę.