Umieranie w domu: transfer

Termin: Transfer

Co oznacza: Kiedy pracownik domu pogrzebowego odbiera ciało z miejsca zgonu i przywozi je z powrotem do domu pogrzebowego. Kondukt może zostać zaplanowany w momencie śmierci lub może zostać opóźniony o maksymalnie trzy dni, jeśli osoba zmarła w domu.

Dlaczego opóźniać transfer?

W Sparrow często zachęcamy nasze rodziny, aby przejęły inicjatywę w opiece nad zmarłą osobą.

zmarłą. Wierzymy, że udział w procesie przygotowania ciała zmarłego do pochówku lub kremacji może być uzdrawiający, piękny i zmieniający życie. Nie ma żadnych opłat za wybór opóźnionego transferu.

Co zrobić, jeśli nie wiem, jak przygotować czyjeś ciało?

Przygotowanie czyjegoś ciała przed transferem może wyglądać na wiele rzeczy. Dla niektórych może to oznaczać po prostu siedzenie przy łóżku i czytanie na głos ulubionej książki lub wypowiadanie ostatnich życzeń do zmarłego. Dla innych może to oznaczać delikatne mycie ciała, czyszczenie paznokci, golenie i ubieranie w ulubiony strój. Może to wyglądać jak delikatne namaszczenie kogoś olejkami eterycznymi, zapalenie świecy, śpiewanie modlitwy i owinięcie zmarłego w czyste prześcieradła. Rodziny, przyjaciele i sąsiedzi mogą pomóc w tych przygotowaniach i powinni czuć się do tego upoważnieni. Pracownicy firmy Sparrow zajmujący się pogrzebami i doulas śmierci są ekspertami w prowadzeniu rodzin przez ten proces – osobiście lub przez telefon – i jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Czy jest to zgodne z prawem? Jak długo możemy opóźnić transfer?

Tak. Mówiąc prościej, o ile hospicjum ogłosiło zgon danej osoby, a dom pogrzebowy został poinformowany o śmierci, można opóźnić przeniesienie do trzech dni. Jest to całkowicie legalne w stanie Nowy Jork (a także w większości innych stanów). Niektóre tradycje religijne, takie jak islam i judaizm, wymagają natychmiastowego działania i przeprowadzają swoje rytuały i obrzędy pochówku w ciągu jednego lub dwóch dni. Jeśli praktyka religijna lub duchowa wymaga pochówku tego samego dnia, opóźniony transfer może nie być możliwy. W przeciwnym razie nie ma powodu, aby osoba, która zmarła, była pośpiesznie zabierana z domu / ośrodka opieki.

Czy opóźnienie transferu jest bezpieczne?

Z wyjątkiem ekstremalnych okoliczności (upał, wilgotność, warunki medyczne), nasze ciała nie pogarszają się tak szybko, jak mogłoby się wydawać. Tak długo, jak pomieszczenie jest utrzymywane w chłodzie, a ciało osoby zostało oczyszczone, istnieje bardzo niewiele zmian między pierwszym, drugim i trzecim dniem po śmierci. Jeśli martwisz się o stan ciała, skontaktuj się z nami, a nasi licencjonowani dyrektorzy domów pogrzebowych udzielą Ci indywidualnych wskazówek.

Skąd ten pośpiech?

Większość dostawców opieki domowej nie jest przeszkolona w zakresie opieki nad pacjentami po ich śmierci, więc rutynowo uznają pacjenta za zmarłego i mówią członkom rodziny i przyjaciołom, aby zadzwonili do domu pogrzebowego. Kiedy dom pogrzebowy otrzymuje tego typu telefon, dyrektorzy zakładów pogrzebowych są uczeni, aby podejmować działania i dokonywać transferu tak szybko, jak to możliwe. Na przykład w Nowym Jorku standardowy czas między otrzymaniem wezwania do domu a przybyciem do domu wynosi nie więcej niż dwie godziny. Dla niektórych jedna lub dwie godziny mogą być wystarczającą ilością czasu, aby spędzić czas z ciałem osoby, która zmarła. Jednak dla wielu rodzin, przyjaciół i sąsiadów dwie godziny to po prostu za mało czasu, aby rozpowszechnić wiadomość o śmierci, a tym bardziej mieć szansę pożegnać się przed przybyciem personelu domu pogrzebowego w celu przeniesienia.

Co dzieje się podczas transferu?

Dodaj tutaj tekst o mechanice tego, co dzieje się podczas transferu. Kto pojawia się w domu? Jakie rytuały można uwzględnić (na przykład: piosenka, parada wyjściowa)?

Myślę, że jesteśmy już gotowi na transfer. Co powinniśmy zrobić?

Członek zespołu Sparrow będzie w kontakcie przez cały dzień, ale jeśli w dowolnym momencie poczujesz, że chcesz, abyśmy odłożyli transfer, po prostu daj nam znać. Jesteśmy dostępni 24/7.

Sparrow

Sparrow to współczesny dom pogrzebowy oferujący pełen zakres usług, od tradycyjnych po wyjątkowe.