O Śmierci Łapacze Dusz

Witajcie inni łowcy dusz.

Uważa się, że wróbel zbiera duszę zmarłego i niesie ją do nieba. Symbol miłości, duchowej więzi i wspólnoty, jest wszystkim, czego pragnęłam, gdy zmarła moja mama, gdy zmarli moi przyjaciele, gdy zmarł mój tata. Nie miałem tego. Więc oto przynoszę go tobie i naszej społeczności, ucząc się po drodze wiele o życiu i śmierci.

Kiedy to piszę, Peaches i laptop na moich kolanach – dwa pokoje dalej, Stefanie odpoczywa. Lily, nasz licencjonowany dyrektor pogrzebowy i jedna z najbardziej empatycznych osób, jakie kiedykolwiek spotkałem, jest ze swoją rodziną. Pomagamy trzem rodzinom dotkniętym przez COVID-19 ubiegać się o mało znane i zagmatwane fundusze FEMA. Zastanawiam się, co moja mama pomyślałaby o moim dniu. I choć nie mogę jej o to spytać, nie ma zbyt wiele miejsca na wątpliwości: moja mama byłaby wściekła, że zmieniłem karierę na śmierć. Zawsze starała się uciec od śmierci, a ja ją tutaj zapraszam, siedząc tuż obok niej.

Na Death, Decisions and Desserts zaprosiliśmy zdrową, młodą grupę (poniżej 30 roku życia i mnie) do Sparrow, aby dowiedzieć się więcej o wszystkim, co należy zrobić po śmierci. Początkowo sceptyczni – kto nie chce żyć wiecznie? – znaleźli połączenie w śmierci. Jeden z uczestników znalazł swój wymarzony pogrzeb wikingów: wypłynięcie w morze w płomieniach (co nie jest jeszcze legalne w USA). Dowiedziawszy się, że diamenty mogą być wytwarzane, inny był bardzo pewny: “Chcę zostać zamieniony w diament”. Inny: “Teraz już wiem, czego chcę i wiąże się to z dużą ilością kwiatów i kartonowym pudełkiem”.

Cieszę się, że dla tych, którzy kogoś stracili, rozpoczynamy naszą comiesięczną grupę wsparcia w żałobie, prowadzoną przez niezwykle uważną Sonyę Farrell, LMSW. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 7 marca o 18:15, a następnie w każdy kolejny poniedziałek.

Nie ma to nic wspólnego z funduszami rządowymi ani diamentami, ale niedawno przeczytałem książkę The Radical Woman Behind Goodnight Moon. Cóż za w pełni przeżyte życie.

A kiedy ktoś umiera, nie wysyłaj kosza z owocami. Znacznie lepiej: przytulny koc.

Sparrow

Sparrow to współczesny dom pogrzebowy oferujący pełen zakres usług, od tradycyjnych po wyjątkowe.