Bardziej ekologiczny pogrzeb

Termin: Zielony pochówek

Co to oznacza: Podczas gdy wielu z nas od lat poddaje się recyklingowi, korzysta z transportu publicznego lub skraca swoje prysznice, branża pogrzebowa ociąga się. Dzięki ogromnemu popytowi i globalnemu liczeniu się ze zmianami klimatycznymi, domy pogrzebowe i ich dostawcy w końcu zaczynają oferować produkty i usługi w różnych odcieniach zieleni.

Jak zielone pogrzeby wpływają na sposób, w jaki przeżywamy żałobę?
Często, ale nie zawsze, lokatorzy “zielonego pochówku” niosą ze sobą możliwości dla osób pogrążonych w żałobie do uczestniczenia w procesie opieki. Mówiąc prościej, wybranie kilku zielonych opcji może pozwolić ludziom wziąć udział w “pracy” “pracy żałoby”.

Jak można dostosować tradycyjne amerykańskie zwyczaje pogrzebowe, aby odzwierciedlały różne odcienie zieleni?

Balsamowanie

 1. Niezielony – użycie produktów na bazie formaldehydu i plastikowej bielizny do konserwacji ciała.
 2. Zielony – użycie aldehydu glutarowego i nieco mniej toksycznych produktów z chłonną bawełnianą bielizną do konserwacji czyjegoś ciała.
 3. Greener – Używanie naturalnych, roślinnych formuł do konserwacji ciała w połączeniu z chłodzeniem.
 4. Greenest – Używanie minimalnie inwazyjnych technik do delikatnego ustawiania cech (zamykania oczu i ust) i czyszczenia ciała osoby, przy jednoczesnym poleganiu na chłodzeniu w celu konserwacji.

Pochówek

 1. Nie zielony – zakup nowych ubrań w celu ubrania osoby, która zostanie pochowana w metalowej trumnie otoczonej stalowym grobowcem na tradycyjnym cmentarzu.
 2. Zielonkawy – wykorzystanie istniejących ubrań osoby, która zostanie pochowana w zwykłej drewnianej trumnie na tradycyjnym cmentarzu.
 3. Bardziej zielony – wykorzystanie czyjejś odzieży lub kołdry i pochowanie w niedokończonej drewnianej trumnie bez metalu na certyfikowanym zielonym cmentarzu.
 4. Najbardziej ekologiczny – pochówek w istniejącej kołdrze lub biodegradowalnym całunie na certyfikowanym ekologicznym cmentarzu.

Kremacja

 1. Niezielony – kremacja w trumnie z metalowymi elementami mocującymi i wysłanie prochów w kosmos.
 2. Zielonkawy – kremacja w całkowicie drewnianej trumnie i rozsypanie/utrzymanie prochów w niemetalowych lub biodegradowalnych urnach.
 3. Bardziej ekologiczny – kremacja w pudełku z tektury falistej i rozsypanie prochów lub przechowywanie ich w biodegradowalnym, lokalnym lub istniejącym (np. rodzinnym naczyniu garncarskim) naczyniu.
 4. Najbardziej ekologiczny – kremacja w całunie przez społeczność przy użyciu drewna i innych łatwopalnych odpadów oraz rozsypanie prochów lub umieszczenie ich w biodegradowalnym, lokalnie pozyskiwanym lub istniejącym naczyniu. *Kremacja w otwartym płomieniu lub na stosie jest legalna tylko w małym miasteczku w Kolorado.

Alternatywne ZIELONE opcje

 1. Naturalna redukcja organiczna (NOR) jest zasadniczo kompostowaniem ludzkiego ciała i jest tak zielona, jak to tylko możliwe. Proces ten został zalegalizowany w Waszyngtonie, Oregonie i Kolorado. W Seattle znajduje się Recompose, jedyny aktywny zakład NOR w kraju. Osoby zmarłe poza Waszyngtonem nadal mogą poddać się NOR. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o NOR, Recompose i o tym, jak Sparrow może pomóc.
 2. Hydroliza alkaliczna (AKA akwamacja lub kremacja wodna). Proces ten wykorzystuje ciepło, ciśnienie i roztwór 95% wody i 5% alkalicznych chemikaliów do rozkładu tkanek ciała w delikatny i energooszczędny sposób. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej kremacji, pozostałe fragmenty kości są renderowane do konsystencji przypominającej piasek i zwracane rodzinie. Proces ten zużywa 1/8 energii wymaganej do tradycyjnej kremacji płomieniowej. *Hydroliza alkaliczna nie jest legalna w Nowym Jorku, jednak można łatwo zorganizować transport do pobliskich stanów, w których jest ona dostępna.

Niezależnie od stylu, gustu i wyznawanych wartości, mamy nadzieję, że pomożemy je uszanować.

Sparrow

Sparrow to współczesny dom pogrzebowy oferujący pełen zakres usług, od tradycyjnych po wyjątkowe.